Dažnai užduodami klausimai

Kas yra kondicionierius, šilumos siurblys?

Kondicionierius yra įrenginys dažniausiu atveju susidedantis iš dviejų dalių - vidinės ir išorinės. Išoriniame įrenginyje yra kompresorius, kuris slegia dujas, kurių pagalba vėsinamas oras patalpose. Trumpai tariant, veikimo principas panašus kaip šaldytuvo - vidus šaldytuvo šąla, o šiluma išspinduliuojama per šaldytuvo išorines plokštumas į patalpą. 

Naudojamas kondicionierius šildymo rėžimu vidinis įrenginys šyla, o išorinis šąla. Išorinis įrenginys net esant dideliems šalčiams nuo saves nupučia dar šaltesnį orą nei yra aplinkoje.

Iš esmės visi šiuolaikiniai kondicionieriai turi šildymo funkciją ir gali šildyti iki lauke esant maždaug -10C. Praktikoje vadinami šilumos siurbliai dirbti šildymo funkcija gali net iki -30C esant lauke.


Oras - oras, oras - vanduo?

Oras - oras šilumos siurbliai pasisavima šiluminę energiją iš lauke esančio oro ir perduoda ją į patalpas šildant orą.

Oras - vanduo šilumos siurbliai pasisavima šiluminę energiją iš lauke esančio oro ir perduoda ją šildant patalpų vandenį.


Kas yra naudingumo koeficientas?

Tai yra santykis lyginant įrenginio pagaminamą šiluminę energiją su sunaudota elektros energija. Pavyzdžiui 1kW galios elektrinis šildytuvas skleidžia 1kW šilumines energijos ir jo naudingumo koeficientas yra lygus 1. Šilumos siurbliai naudoja 1kW elektros energijos ir skleidžia 3kW šiluminės energijos. Tokio įrenginio naudingumo koeficientas lygus 3.


Kokio galingumo įrenginio reikia 50 kvadratinių metrų patalpai?

Į tokį klausimą negalima atsakyti vienareikšmiškai. Viskas priklauso nuo patalpų sandarumo, kiek yra langų ir Jūsų asmeninių poreikių. Preliminiai skaičiuotina 50W kvadratiniam metrui jei patalpos yra pakankamai sandarios. Tai reiškia, kad šildyti 50 kvadratinių metrų patalpą turėtų užtekti 2,5kW šildymo galios įrenginio. Reiktų atkreipti dėmesį, kad norint atvėsinti tokią patalpą dažniausiai reikalingas, bent 50% galingesnis įrenginys. Visada rekomenduojame prieš perkant įrenginį pasitarti su specialistu.


Kiek laiko tarnauja įrenginiai?

Priklausomai nuo įrenginių kokybės jie tarnauja nuo 5 iki 15 metų.


Kiek kainuoja ir kiek laiko trunka įrenginių montavimas?

Oras - oras montavimas prasideda nuo 150 eurų ir trunka nemažiau 4 valandas juos sumontuoti.

Oras - vanduo montavimo kaina prasideda nuo 300 eurų ir trunka visą dieną.


Ar galiu pats susimontuoti kondicionierių?

Kondicinierių ir šilumos siurblių montavimui reikalingos tik tam skirtos medžiagos ir įrankiai, tačiau net ir visa tai turint reikalingi tam tikri įgūdžiai norint, kad įrenginys tarnautų ilgai ir be priekaištų.